AYSKAD Loading

YASEMİN BULUT

YASEMİN BULUT

YASEMİN BULUT

Firma Adı : Önder Mekatronik ve Asansör San. Tic. ve Ltd. Şti.

Ünvanı : YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Sektör Deneyimi : 18 Yıl

 [email protected]

1969 İstanbul doğumlu olan Yasemin BULUT, Kartal Ticaret Meslek Lisesi mezuniyetinin ardından 1990 yılında medya sektörüyle çalışma hayatına atılmış,  görsel yayıncılık sektörünün muhtelif kademelerinde 14 yıl görev almıştır. 2004 yılında aile şirketleri olan Önder Asansör’ de çalışmaya başlayan BULUT, Önder Asansör ve Casadoor markalarının kurumsal kimlik çalışmalarını tamamlamasının ardından 2009 yılında girişimci ruhuyla kurduğu Yasmin Cafe ile gıda sektöründe de varlığını göstermiştir.

İş hayatının yanı sıra sosyal girişimci kimliğiyle de tanınan Yasemin Bulut, Kadınların asansör sektöründe daha aktif görevlere getirilmesi ve eşit haklara sahip olması için üstlendiği kadın girişimci misyonuyla da çalışmalar yapmaktadır. Türkiye Kadın Girişimciler Derneği KAGİDER üyesi olan Yasemin Bulut, asansör sektöründe kadın dayanışmasının ilk ve tek interaktif oluşumlarından biri olan “Asansörde Topuk Sesleri“ grubunu 2017 yılında kurarak, sektöre emek veren kadınların birlik, beraberlik ve dayanışma temelinde bir araya gelmesini sağlamıştır.

Sektörel sivil toplum kuruluşları olan Asansör Sanayicileri Federasyonu(ASFED) ve  Tüm Asansör Sanayici ve İş İnsanları Derneği(TASİAD) yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmakta olan BULUT, asansör sektörünün gelişimi için çalışmalarını aktif olarak sürdürmektedir.