AYSKAD Loading

BAŞKANIN MESAJI

Değerli AYSKAD Dostları,

“Dünya nüfusunun yarısını oluşturan kadınlar özellikle teknolojinin gelişmesiyle birlikte ekonomide, sanayide, bilimde, teknolojide, eğitimde ve siyasette etkin görevler alarak ülkelerin kalkınmasında önemli roller oynamaktadırlar. Dünyada kadın ekonomisine karşı başlayan bu yönelmenin sonucu olarak kadınlar artık ülkemizde de toplumsal hayatın her alanında varlıklarını gösteriyorlar.  

Bizler de, bu gerçeklikten yola çıkarak, kadın emeğine karşı başlayan yönelmenin asansör sektörüne yansıması olarak AYSKAD’ı kurduk. Türk asansör sektörünün gelişimi için; erkek egemen bir sektörde kadın derneği olmanın tüm zorluklarına karşı, uluslararası normlarda sivil toplumculuk anlayışıyla oluşturduğumuz, her türlü bilgi birikimine sahip, tecrübeli ve eğitimli kadrolarımızla sektörümüzün gelişimine katkı sağlayacak projelerimizi hayata geçireceğiz.

Bizler yarınlarına olan umutla bakan, çağdaş, ilerici, demokratik ve laik Türkiye Cumhuriyeti Kadınları olarak, sektöre yeni ufuklar açacağına inandığımız, Türk Asansör Sanayinin ilk kadın derneği AYSKAD’ı kurmuş olmanın haklı gururunu yaşamaktayız.

Ülkemizin güçlü yarınlarına olan inancımızla, sektörümüzü ileriye götürecek her platformda birleştirici bir güç olarak göreve hazır olduğumuzu bildirir, destekleriyle bizleri onurlandıran tüm paydaşlarımıza şükranlarımızı sunarız.

Saygılarımızla,

Gönül KAYA

AYSKAD Yönetim Kurulu Başkanı