AYSKAD Loading

AYSKAD AKADEMİ - Meslek Liseleri Asansör Uygulama Atölyeleri İyileştirme Projesi

 AYSKAD AKADEMİ - Meslek Liseleri Asansör Uygulama Atölyeleri İyileştirme Projesi

AYSKAD AKADEMİ - Meslek Liseleri Asansör Uygulama Atölyeleri İyileştirme Projesi

Derneğimizin ilk proje çalışması olan, AYSKAD AKADEMİ için Konak Çınarlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yönetimi ile Mesleki Eğitim İşbirliği protokolünü 7 Eylül 2018 tarihinde imzaladık. Eğitim Komisyonu üyesi arkadaşlarımızın özverili çalışmaları ve Çınarlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ nin çok değerli meslek öğretmenlerinin çabalarıyla imza aşamasına getirdiğimiz Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü, sektörümüzde okul-sanayi iş birliği modelinin bir sivil toplum kuruluşu ile hayata geçiriliyor olması bakımından da bir ilk olacaktır.

AYSKAD Eğitim Komisyonunun ilk proje çalışması olan Meslek Liseleri Asansör Uygulama Atölyeleri İyileştirme Projesi AYSKAD AKADEMİ, ülkemizde asansör eğitimi veren meslek liselerindeki uygulama atölyelerinin son teknolojiye uygun ürünlerle donatılması, müfredat programının yeni yönetmeliklere göre güncellenmesi ve eğitimcilerin teorik ve pratik olarak eğitilmelerini kapsamaktadır.

Asansör meslek eğitimi veren okulların talepleri doğrultusunda bölgesel derneklerin ve sektörün öncü firmalarının desteği ile hayata geçirilecek olan projemizin başlangıç noktası, Ege Bölgesi’ nin köklü meslek liselerinden Çınarlı Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi olarak belirlenmiştir. Proje koordinatörlüğünü Eğitim Komisyonu Başkanımız Gülgün GÜLOL‘ un üstlendiği 2018-2019 eğitim-öğretim sezonu içinde uygulamaya koyulması planlanan AYSKAD AKADEMİ‘ den ilk yıl asansör bölümünde eğitim alan 34 öğrenci yararlanacaktır. Eğitim Komisyonumuzun kariyer günlerinde hem öğrencilere hem de ebeveynlere yapacağı sektörel tanıtımlardan sonra, bu sayının gelecek yıl 2
katına çıkacağını öngörüyoruz.

AYSKAD olarak sektörümüzün sürdürülebilir kalkınması için en temel prensibin mesleki eğitimi desteklemek olduğuna inanıyoruz. Bu temel prensip için tüm derneklerimizi ve öncü firmalarımızı duyarlı olmaya ve projeyi desteklemeye davet ediyoruz. Sektörümüzün yarınlarına köprü olacak eğitim çalışmalarımızı, bu gün olduğu gibi bundan sonra da dayanışma ve bütünlük içinde oluşturacağımız güç birlikleri ile tüm Türkiye’ de bölgesel olarak hayata geçirmeyi hedeflemekteyiz.

07 Eylül 2018