AYSKAD Loading

Has Asansör Mesleki Teknik Anadolu lisesine ziyaret

Has Asansör Mesleki Teknik Anadolu lisesine ziyaret

Has Asansör Mesleki Teknik Anadolu lisesine ziyaret

AYSKAD olarak; Türk Asansör Sektörünün en çok ihtiyaç duyduğu nitelikli ara eleman yetiştirmek konusunda başlattığımız çalışmalar doğrultusunda , Türkiye genelinde Elektromekanik Taşıyıcılar dalında eğitim veren meslek liselerimizin alan/dal şefleri ve öğretmenleri ile 11 Ocak tarihinde Bursa Has Asansör Mesleki Teknik Anadolu lisesinde bir araya geldik.

Türk Asansör sektörünün güvencesi olarak gördüğümüz meslek liselerimizde uygulanmakta olan, meslek eğitiminin tüm yönleriyle ele alındığı toplantıda eğitimcilerimiz, okullarında verdikleri meslek derslerinde karşılaştıkları sorunları dile getirdiler. AYSKAD’ ın mesleki eğitim konusunda başlattığı çalışmaları takdirle karşıladıklarını ifade eden katılımcılar, daha önce de iyi niyetli benzer çalışmalar yapıldığını, ancak sorunların tam anlamıyla çözüme ulaştırılması noktasında artık daha somut adımlar atılması gerektiğini ifade ettiler. 
Bizler de AYSKAD olarak, bu tespitlerle yola çıkarak gerçekleştirdiğimiz toplantının milat olarak kabul edilmesini, mesleki eğitimimiz için olumlu sonuçlar elde edinceye kadar da çalışmalarımızı kararlılıkla sürdüreceğimizi ifade ettik.

Toplantı sonucunda ; 

1-Okullarımızın donanım eksikliklerinin giderilmesi.
2- Öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerinin sağlanması.
3- Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği dahilinde müfredat programlarının güncellenmesi ve eksik kalan konuların müfredat programı içine alınması konularında görüş birliğine varılmıştır.

11 Ocak 2019