AYSKAD Loading

TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanı Sayın Belma SATIR'ın Derneğimize Ziyareti

TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanı Sayın Belma SATIR'ın Derneğimize Ziyareti

TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanı Sayın Belma SATIR'ın Derneğimize Ziyareti

Değerli destekleriyle her zaman yanımızda olan; Ak Parti İstanbul Milletvekili TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanı Sayın Belma SATIR, Ak Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Sayın Rabia İLHAN, Kartal İlçe Kadın Kolları Başkanı Sayın Hatice ALBAYRAK derneğimizi ziyaret ederek bizleri onurlandırmışlardır.

Asansör iş dünyasının ilk ve tek sektörel kadın derneği olarak; kadın istihdamı, sektörel gelişim ve mesleki eğitim konularında yaptığımız çalışmalar hakkında bilgilendirmeler de bulunduğumuz görüşmede kendilerine Türkiye genelinde yürüttüğümüz asansör sektörünün bu güne kadarki, en kapsamlı mesleki eğitim projesi  olan “Meslek Liselerinde Asansör Eğitim Seferberliği“projemizin detayları hakkında bilgiler sunduk.

Ülke ekonomisinin ve sanayi sektörünün gelişmesinde nitelikli eğitim almış gençlerin istihdamının çok önemli olduğunun altını çizen Sayın Belma SATIR, bu anlamda AYSKAD’ ın okullarda yaptığı mesleki eğitim çalışmalarının çok kıymetli olduğunu,  projenin bir an evvel sonuca ulaşması ve yeni projelerin devreye alınması konusunda da takipçi ve destekçi olacaklarını ifade ettiler.

Hayatın her alanında bilgi ve becerileriyle var olma mücadelesi veren kadınların ev hayatındaki sorumlulukları ve annelik vasıflarıyla erkek meslektaşlarına göre her zaman daha fazla çalışmak zorunda kaldıkları konusunda kendileriyle hem fikir olduğumuz Sayın Rabia İLHAN; kadınların toplumsal hayatta üstlendikleri tüm bu görev sorumlulukların büyük özverilerle üstesinden geldiğini, zorluklar karşısında yılmayan kadınların bu zorluklar karşısında daha da  güçlendiğini ifade ederken büyük mücadelelerin büyük başarıları beraberinde getirdiğinin de altını çizdiler.  Görüşmede son olarak, Türk asansör sektörünün genel durumu hakkında bilgiler vererek, sektörümüzün güncel sorunlarını çözüm önerilerimizle birlikte kendilerine ilettik.

Ziyaretleriyle gücümüze güç katarak bizleri onurlandıran, Sn. Belma SATIR, Sn. Rabia İLHAN, Sn. Hatice ALBAYRAK’a derneğimize göstermiş oldukları ilgi ve değerli destekleri için teşekkür ederiz.

06 Ağustos 2022