AYSKAD Loading

Haber Asansörü Dergisinde Yayınlanan Haberimiz ; '' AYSKAD’IN EĞİTİM ÇALIŞMALARINA SEKTÖR DESTEĞİ ''

Haber Asansörü Dergisinde Yayınlanan Haberimiz ; '' AYSKAD’IN EĞİTİM ÇALIŞMALARINA SEKTÖR DESTEĞİ ''

Haber Asansörü Dergisinde Yayınlanan Haberimiz ; '' AYSKAD’IN EĞİTİM ÇALIŞMALARINA SEKTÖR DESTEĞİ ''

Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayi İş Kadınları Derneği (AYSKAD), Avrasya Asansör Fuarı’nda Meslek Liselerinde Asansör Sistemleri Eğitim Seferberliği” projesinin tanıtımını yaptı. Sektör paydaşlarının yoğun ilgisiyle karşılaşan AYSKAD, mesleki eğitimin önemine farkındalık kazandırmak ve ihtiyaçları karşılamak için sergiledikleri kumbara ile bağış topladı.

HABER ASANSÖRÜ (İSTANBUL) AYSKAD, Avrasya Asansör Fuarı’nda Meslek Liselerinde Asansör Sistemleri Eğitim Seferberliği” projesinin tanıtımını yaptı. Sektör paydaşlarının yoğun ilgisiyle karşılaşan AYSKAD, mesleki eğitimin önemine farkındalık kazandırmak ve ihtiyaçları karşılamak için sergiledikleri kumbara ile bağış topladı. Milli Eğitim Bakanlığı Meslekî Eğitim Genel Müdürlüğü ile 19 Aralık 2019 tarihinde imzalanan Meslekî Eğitim İş Birliği Protokolü kapsamında ki çalışmalarına küresel salgın nedeni ile ara veren AYSKAD, yeni normalleşme sürecinin ardından çalışmalarına yeniden başladı. Türkiye genelinde 6 bölgede 6 meslek lisesinin asansör atölyelerinin teknolojik komponentlerle donatılmasını ve asansör eğitimi alan kız öğrencilerine burs desteği sağlanmasını kapsayan proje Aydın, Bursa, Malatya, Kırıkkale, Samsun ve Antalyada bulunan okullarda hayata geçirilecek.

EĞİTİM SEFERBERLİĞİ VURGUSU

AYSKAD Yönetim Kurulu Başkanı Yasemin Bulut, Pandemi nedeni ile ara verdiğimiz çalışmalarımıza Haziran ayı itibarıyla başladığımızı derginiz aracılığıyla sektörümüze duyurmuş ve projemize destek çağrısı yapmıştık. Bu çağrı ile sektörümüzü konu hakkında bilgilendirmiş olmamız; firma sahiplerinin konuyla yakından ilgilenmelerini ve sponsorluk noktasında hızlı karar almalarını sağladı. Meslekî eğitime duyarlı öncü firmaların projemize ana sponsor olarak destek vermeleri sektörümüzün sosyal sorumluluğun ne kadar güçlü olduğunu bizlere bir kez daha göstermiş oldu. Yaptığınız yayınlarla projemizin hızlı ilerlemesini sağladığı için Haber Asansörü dergisi ekibine teşekkür ederim.Eğitim seferberliği kapsamında projemize maddi kaynak sağlamak üzere ve bireysel farkındalık kazandırmak üzere fuar katılımcılarının da dikkatini çekecek bir kumbara sistemi geliştirdik. Eğitimde herkesin tuzu olsun istedik. Güzel geri dönüşler, destekler aldık” diye konuştu.Başlangıçta proje desteği için 500 kuruluş/kişi destekçi öngördüklerini belirten Bulut,

TASİAD, EAYSAD, MASDER ve ASDER derneklerinin desteğiyle bin 500ün üzerinde destekçi sağladıklarını ifade etti.

ATÖLYELER İÇİN SPONSORLAR NETLEŞTİ

Bulut, proje okulları için sponsorluk anlaşmalarının yapıldığını; Dhalift Asansörün Aydın Mimar Sinan Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesinin, İdalift Asansörün Malatya Şehit Gökhan Ertan Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesinin ana sponsoru olduğunu; Akış Makinanın tüm okulların makine motor ana sponsoru olduğunu açıkladı. Sosyal sorumluluk projelerine verilen destekler ile sektörün gücünün ne kadar büyük olduğunun görüldüğüne dikkati çeken Bulut; Özellikle Konya Dhalift firmasının, Aydındaki okulumuza ana sponsor olması AYSKAD’ın sektördeki birleştirici gücünü bir kez daha ortaya koymuştur. Tüm çabamız, gençleri asansör sektörüne kazandırmak, nitelikli eğitim almalarını sağlamak ve sektörümüzü geleceğini sağlam temeller üzerine kurmak. Bu yolda bizimle birlikte yürüyen tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

KADINA ŞİDDETTE FARKINDALIK

AYSKAD olarak sadece mesleki eğitim projeleriyle anılmak istemediklerini söyleyen Bulut, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişim Kurulu ile bir araya geldiklerini ifade etti. Çalışma hayatında mobbing bileşenleri ve etkileri” konulu ortak bir panel yaptıklarını belirten Bulut, kadına şiddet konusunun her geçen gün büyüyen toplumsal bir yara olduğunu ve dünyada da hızla büyüdüğünün altını çizdi. Şiddetin her türlüsüne karşıyız. Sektörümüzün kadın derneği olarak şiddete farkındalık sağlamak bizim en önemli sorumluluğumuz. Kadının toplumsal hayatta yeri güçlendikçe, şiddete karşı önlemlerin alınmasında etkin roller oynayacağı bir gerçek. Bu gerçeklikle sektörümüzde emek veren tüm kadınlarımızı AYSKAD çatısı altında toplanmaya davet ediyoruz. Çünkü biz birlikte güçlüyüz” ifadelerini kullandı.

GÖNÜL KAYA: YENİ PROJELER ŞEKİLLENDİ

AYSKAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gönül Kaya, sivil toplum kuruluşu hareketinin gönüllülük esasına dayandığını hatırlattı, eğitim projelerine sektör tarafından sağlanan destekten duyduğu mutluluğu dile getirdi. Toplumsal olaylara duyarlı bir dernek olduklarının altını çizen Kaya, 2022 yılında hayata geçirecekleri projeleri netleştirdiklerini, yakın zamanda yeni oluşumlarıyla ilgili bilgi vereceklerini söyledi.

20 Ocak 2022